Kuželové rolny z polyamidu

Angetriebene Konusrollen mit Doppel-Kettenrad aus einem Stück Polyamid zerspant.

Rychlé dosažení oblouku. Hnací kuželové rolny vyrábíme i s řetězovým kolem z jednoho kusu.

Co my vyrábíme hospodárně z jednoho kusu, znají ostatní jako montážní skupinu. Spojujeme trubku, hřídel, pohon a kluzné ložisko hnací vodicí kladky do jednoho rotačního dílu z polyamidu.

Polyamid je ideální materiál pro kluzná ložiska, rolny a ozubená kola. Je proto pochopitelné hnací kuželové rolny pro oblouky dráhových tratí vyrábět z polyamidu.

Válečkové tratě jsou užívány v transportních zařízeních na kusové materiály. Konstrukční podobu upravíme dle situace užívání. Kuželovitost, soudečkovitost, drsnost povrchu, profilace a výroba ozubení pohonu mohou být definovány individuálně. Naše výroba je flexibilní také u malých sérií. Polyamidové nosné válečky jsou cenově příznivé a nabízejí Vám rozhodující výhody:

  • Polyamidové rolny tlumí hlučnost při chodu, na pracovišti je klid.
  • Polyamidové rolny jsou plné. Neexistuje žádná dutina, ve které se hromadí sražená voda.
  • Polyamidové rolny jsou elektromagneticky neutrální. Neruší žádné hlásiče.
  • Polyamidové rolny jsou odolné vůči korozi a zcela netečné k životnímu prostředí.

Plastové rolny jsou využívány v mnoha oblastech: v potravinářském průmyslu, automobilovém průmyslu, jakož i chemickém průmyslu a farmaceutickém průmyslu, mimo to v dřevozpracujícím a nábytkářském průmyslu, balicím průmyslu, v tiskařských strojích a papírenském průmyslu, jakož i v kamenoprůmyslu.

 

Kettenräder an konischer Tragrolle
Otěruvzdorný: Řetězová kola z polyamidu jsou odolná vůči otěru a bezúdržbová.
Kurvenrollen aus Polyamid
Angetriebene Kettenrolle aus Polyamid für Kurven in Rollenbahnen
Konische Transportrollen mit Doppelkettenrad
Plastové nosné rolny s kužělovým hrncem. Zatáčky na válečkových dráhách potřebují kuželové nosné rolny.

 

Rolny pro tvrdá zatížení při rybolovu

Schwerlastrollen aus Polyamid 6 Guss (PA 6 G 210)

Škeble z mořských hlubin. Polyamidové rolny pro vlečnou síť A-Side-System šetří mořské dno.

U pobřeží vzdálených oblastí oceánů jsou loveny škeble a jiní korýši vlečnými sítěmi z hloubky bezmála 1000 metrů. Za nejlepší loviště hřebenatky kuchyňské jsou pokládané Skotsko, Francie a Irsko. Při velkém mořském rybolovu táhne rybářská loď až dvanáct, na jedné oji vedle sebe seřazených, vlečných lan. Oj je osazena velkými polyamidovými rolnami.

Válcovité rolny vyrábíme z polyamidu 6 litý (PA 6 G 210). Litý polyamid je nejvhodnějším materiálem pro toto použití při mořském rybolovu:

  • Litý polyamid je odolný vůči slané vodě, po desetiletí. Všude tam, kde součástky přicházejí do kontaktu s mořskou vodou nebo slanými zpěněnými vlnami, je polyamid žádaný, nejen pro plavidla rybářského průmyslu. Z litého polyamidu vyrábíme tělesa pro prudký náraz, kluzné lišty, lanovnice a lanová vedení, ložiska pro kormidelní peň a pouzdra, nárazníky a těsnicí prvky nebo hnací šrouby remorkérů a lodí. 
  • Litý polyamid má hustotu 1,14 g/cm³, mořská voda 1,03 g/cm³. Litý polyamid je ve slané vodě nadnášen, ale nevyplave. V kombinaci s obrovskou styčnou plochou kotouče nebude mořské dno zhutněno.
  • Malá hmotnost kotoučů ulehčí spuštění a odtažení postroje vlečné sítě s úlovkem na palubu lodí.

Litý polyamid má vynikající vratnou schopnost, styčná plocha kotouče se chová elasticky. Specifický plošný tlak se při nerovnosti povrchu sníží, dosedací plochy budou ochráněny. Rozhodující výhoda v případě překážek na mořském dně.

Třecí rolny

Poskytne více přilnavosti, bez vulkanizace! Termoplastické elastomery jsou pokrokové, cenově výhodné  a rychlé.

Hnací válce  a hnací kola v automatizační technice dopravují různé zboží. Také v logistice jsou dopravníkové dráhy s poháněnými třecími rolnami široce rozšířeny.

Vyrábíme třecí válce připravené k montáži ve 2-komponentním vstřikování a kombinujeme termoplastický elastomer (TPE) s částečně krystalickým polyamidem (PA). Tak využijí naše hnací válce výhod obou plastů:

  • Bandáž z TPE. Bandáže válců přednostně vyrábíme z termoplastického elastomeru na polyuretanovém základu. Pozoruhodná přilnavost termoplastického polyuretanu (TPE-U) optimalizuje přenos sil z válce na přepravované zboží. Trvale, neboť termoplastický polyuretan nekřehne ani po letech. Při výrobě nastavíme konstantně stupeň tvrdosti mezi 60 a 95° Shore, přesně, jak je pro hnací výkon válce optimální. Další výraznou vlastností TPE-U je jeho vysoká odolnost vůči otěru.
  • Tělo válce z polyamidu. Maximálně zatížený polyamid (PA) propůjčuje válci svou nosnost. Polyamid je houževnatý, hnací válec je vyzbrojen proti úderům a rázům. Kromě toho se nechá polyamid vyztužit sklem nebo karbonem. Extrémně houževnaté nastavení zvyšuje již tak vysokou rázovou pevnost polyamidu (např. PA 6 GF30 HI).

Promyšleným žlábkováním a optimální přilnavostí obou materiálů vytvoříme materiálové spojení pro trvalé zatížení.

Lanový buben

Seiltrommel für Punktzug in der Bühnentechnik
Schwere Seiltrommel für elektrische Punkt- oder Prospektzüge in der Bühnentechnik

Velká zpěvohra! V hlavní roli, hodný povšimnutí lanový buben z litého polyamidu.

Kulisy, pozadí a rekvizity jsou spouštěny ze shora na scénu a vytahovány. Velká jeviště mají pro tyto účely instalovány plošné lanovody s bubnovým lanovým zásobníkem ve strojním zařízení. Jakékoliv množství lana je využito.

Buben z litého polyamidu 6 (PA 6 G210) o průměru 1750 mm vede až 500 m lana, které vystupuje z bubnového navijáku až do deseti provazů. Uvnitř polyamidového bubnu je místo pro vsunutý motor s převodem. Spořit místem nad tesařskou podlahou, na které leží pojízdná podlaha, je důležité. Pak mohou tažné navijáky stát těsně v řadě.

Polyamid zde má svoje velké opodstatnění. Je jedinečný jako materiál pro velké technické díly. Je příznivý pro odlévání a tím jsou vytvářena bez omezení tělesa odléváním. Je vhodný pro obrábění pro svoji stabilitu a trvanlivost břitu. Je nenáročný a nepotřebuje kvůli svému vysokému nouzovému chodu žádné mazání. Je to šetrný partner pro obrábění vzhledem ke svému příznivému pnutí. Součástky z polyamidu jsou pro minimální měrnou hmotnost lehké. Jsou všestranně využitelné.