Lanový buben

Seiltrommel für Punktzug in der Bühnentechnik
Schwere Seiltrommel für elektrische Punkt- oder Prospektzüge in der Bühnentechnik

Velká zpěvohra! V hlavní roli, hodný povšimnutí lanový buben z litého polyamidu.

Kulisy, pozadí a rekvizity jsou spouštěny ze shora na scénu a vytahovány. Velká jeviště mají pro tyto účely instalovány plošné lanovody s bubnovým lanovým zásobníkem ve strojním zařízení. Jakékoliv množství lana je využito.

Buben z litého polyamidu 6 (PA 6 G210) o průměru 1750 mm vede až 500 m lana, které vystupuje z bubnového navijáku až do deseti provazů. Uvnitř polyamidového bubnu je místo pro vsunutý motor s převodem. Spořit místem nad tesařskou podlahou, na které leží pojízdná podlaha, je důležité. Pak mohou tažné navijáky stát těsně v řadě.

Polyamid zde má svoje velké opodstatnění. Je jedinečný jako materiál pro velké technické díly. Je příznivý pro odlévání a tím jsou vytvářena bez omezení tělesa odléváním. Je vhodný pro obrábění pro svoji stabilitu a trvanlivost břitu. Je nenáročný a nepotřebuje kvůli svému vysokému nouzovému chodu žádné mazání. Je to šetrný partner pro obrábění vzhledem ke svému příznivému pnutí. Součástky z polyamidu jsou pro minimální měrnou hmotnost lehké. Jsou všestranně využitelné.