Ovládací panely

Bedienkonsole

Rozhraní člověk / stroj. Inovativní ovládací panely pro programování a ovládání soustruhů.

Ve výrobách, kde je prvořadá doba cyklu, jsou části krytů, ovládacích panelů soustruhů, vystaveny velmi vysokému zatížení. Téměř každý den jsou tyto kryty vystaveny silným nárazům, různým nečistotám a olejovým výparům.

Abychom vyhověli těmto požadavkům, používáme materiály odolné proti nárazům, které jsou robustní a silnostěnné a zpracovávané technologií termoplastického vypěńování (TSG). Pro ochranu elektrických součástí před elektromagnetickou interferencí (EMI) je vnitřní část krytu opatřena EMV vrstvou vodivého laku.

Ovládací panel se skládá z čelního krytu s 21 palcovou dotykovou obrazovkou a krytu, který je určen pro uložení elektroniky. Kontury nacházející se příčně ke směru vyjmutí jsou následně obrobeny, což znamená  zřetelnou úsporu investičních nákladů na nástroj.

Ovládací panel představuje budoucí modul a přesvědčuje: 

  • designem
  • jednoduchým  a komfortním ovládáním přes dotykové rozhraní
  • vizuální prezentací procesů
  • robustností a snadno čistitelným povrchem

 

 

Vstřikovaný nosič nástroje nahrazuje stavební skupinu

Träger mit eingesteckten Werkzeugmagazinen

Jeden výlisek nahradí celou stavební skupinu. Nosič nástroje pro obráběcí centra v přesném strojírenství.

Držák zásobníku pro frézovací a vrtací nástroje byl původně sestaven z 34 jednotlivých dílů. Změnili jsme koncepci a držák zásobníku přestavěli na výrobu v termoplastickém vypěnění (TSG). Jako materiál jsme zvolili rázuvzdorný a rozměrově stálý styrol/butadien (SB). To poskytuje robustní a nevšedně tvarované výrobky.

Podařilo se nám všechny jednotlivé díly nahradit jedním funkčním, integrovaným dílem z plastu. Přitom byla snížena vlastní hmotnost nosiče nástroje a ložná kapacita v rámci dané celkové hmotnosti mohla být zvýšena z 10 na 14 zásobníků na držák.